ASISTENT DIRECTOR DE VANZARI

HR ANALYTICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasurarea activitatii de suport a departamentului de vanzari

Gestionarea bazei de clienti
-mentinerea contactului telefonic cu clientii repartizati
-redactarea de oferte catre clienti
-preluarea comenzilor
-redactarea de facturi catre clienti
-operarea comenzilor in liste lansare productie
-intocmire program livrari
-organizare transport pentru fiecare livrare
-centralizarea termenelor de livrare si urmarirea respectarii acestora
Efectuarea de rapoarte
-efectuarea de rapoarte lunare/anuale de vanzari
-efectuarea de analize de vanzari
-monitorizarea listei de stocuri
-analizarea facturilor neincasate
Activitati administrative
-Intocmirea necesarului lunar de rechizite si protocol
-Primirea si transmiterea corespondentei
-Pregatirea calatoriilor de afaceri

CERINTE

1.Educatie: Studii medii / Studii superioare
2.Experienta: minim 1 an experienta in vanzari sau in relatii cu clientii
3.Utilizare PC: MS Office – Word, Excel, Powerpoint
4.Cerinte specifice: bune abilitati de comunicare si negociere, sociabilitate,responsabilitate, orientare spre munca

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Telefon mobil
Tichete de masa
Asigurarea transportului

HR Analytics Brasov angajeaza pentru clientul sau, companie brasoveana avand ca domeniu de activitate productia de mase plastice, un ASISTENT DIRECTOR DE VANZARI