Asistent comercial / atributii administrative

Knitwear Moda SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intretine relatia cu clientii/furnizorii interni/externi ;
- urmareste evolutia pietei interne/ externe a textilelor si se informeaza asupra ultimelor tendinte si strategii in domeniu ;
- impreuna cu compartimentul Logistica urmareste stadiul comenzilor de productie ;
- redacteaza diverse materiale de prezentare a produselor
- participa la targuri si expozitii de profil din tara si strainatate

CERINTE

- absolvent studii superioare tehnice (Textile-Pielarie) sau economice (postliceala, Marketing, Relatii Internationale) ;
- cunostinte limba engleza nivel mediu/avansat, limba italiana constituie un avantaj ;
- experienta de cel putin 2 ani intr-un post similar ;
- cunostinte avansate operare PC (pachet Office, Internet) ;
- familiarizat cu principalele platforme si instrumente online de promovare a produselor

Societate cu capital strain care activeaza in domeniul intermedierilor in comertul cu produse textile