Area Sales Manager – companie tehnica – Brasov

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti
- Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezentarea ofertei de produse si servicii, consilierea clientilor in alegerea deciziei optime;
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti

CERINTE

- Studii superioare tehnice finalizate
- Minim 2 ani experienta pe un post similar, in domeniul distributiei de materiale electrice, reprezinta un avantaj
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet)
- Ablitati de comunicare si planificare
- Initiativa, perseverenta, dinamism
- Permis de conducere categoria B
- Domiciliu stabil in Brasov sau in localitatile din apropiere

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.