AREA SALES MANAGER BRASOV - obiecte sanitare de lux (judetele BV, CV, HR, SB, AB si MS)

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati cheie:
• Dezvoltarea retelei de distributie
• Promovarea vanzarilor directe si indirecte
• Implementarea campaniilor de marketing.

- Ca specialist in vanzari va trebui sa faca vizite in teren la distribuitorii/partenerii acreditati ai companiei si sa asigure, pe de o parte, o expunere optima a produselor, iar pe de cealalta parte sa influenteze pozitiv personalul distribuitorului. De principiu, consultantii de la raft ar trebui sa vanda cu preponderenta produsele companiei catre clientii finali (sell out) iar seful de raion/magazin sa comande direct la companie suficiente cantitati pentru a avea un stoc optim la raft (sell in). Totodata va face un „price survey“ in magazin si va instrui personalul de la magazin asupra beneficiilor produselor companiei
- Ca executie a activitatilor de marketing, va asigura toate conditiile ca implementarea campaniilor de promovare sa fie fara cusur, va monitoriza si analiza evolutia rezultatelor.

CERINTE

- Experienta in vanzari pe produse premium este un must cel putin la nivel de entry level (2 ani). Atu-ul poate fi experienta relevanta pe piata de instalatii sanitare, placi ceramice, amenajari interioare
- Profil de personalitate specific unui om de vanzari: inventiv, ambitios, charismatic, dar si cu trasaturi specifice muncii la birou: atentie la detalii, corect, capabil sa respecte termene limita
- De preferat sa stapaneasca bine MS Office, sa stie bine o limba straina (engleza sau germana), carnet de conducere B
- capacitatea de analiza, de interpretare corecta a datelor, de luare a unor decizii de calitate;
- orientare spre rezultat;
- bune capacitati de planificare si de organizare;
- bune abilitati de comunicare;
- buna capacitate de relationare;
- intelegerea si asumarea de responsabilitati.

Va rog trimiteti CV-urile la corina.diaconu@abchumancapital.ro

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/