AREA SALES MANAGER

MBA SOLUTION STORE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal:

Atitudine proactiva, autodidact,spirit de echipa, capacitate de organizare foarte buna, orientare spre rezultate;
Planifica si organizeaza activitatea in cadrul regiunii coordonate;
Propune si implementeaza solutii de dezvoltare a zonei coordonate si de crestere a performantei de distributie si vanzari;
Capacitate de a intelege procedeele de productie industriala si gasirea de solutii tehnice pentru implemntarea produsului comercializat.
Caracter dinamic, doritor sa obtina venituri mari intr un mod cinstit,
Abilitati de comunicare ,intentia de colaborare pe termen mediu si lung;
Capacitatea de a si administra timpul,
Cunostinte operare PC (Microsoft office, Adobe, creere -editare documente, net),
Abilitatea de a valorifica orice potential client,
Intelegerea procesului de logistica.

CERINTE

Responsabilitati:
-Prezentarea , promovarea si vanzarea produselor sau a unor categorii de produse aflate in portofoliul companiei.
-Prospectarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi clienti;
-Intocmirea rapoartelor privind situatiile vanzarilor, concurenta pe piata.
-Initierea, prezentarea, negocierea si contractarea vanzarilor.
- Dedicare pentru rezolvarea problemelor ridicate de clienti ( gasirea de solutii);
- Elaborarea unui plan de afaceri pentru dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii, respectand politica comerciala a companiei;
-Vizite la clienti si obtinerea de rezultate ( vanzari).
-Valorificarea oricarui potential client.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
-Salariu+comision
-Automobil propriu constitue un avantaj/decontare totala + chirie
-Telefon mobil
-Laptop/ internet
-Supor tehnic si material
-Suport de informare si initiere

Faima şi prestigiul Nettuno sunt rezultatul celor peste patruzeci de ani de experienţă în fabricarea produselor profesionale pentru curățarea şi întretinerea mâinilor. Nettuno oferă diferite tipuri de produse: paste, creme, geluri, săpunuri lichide, săpunuri bactericide și creme de protecție. Pentru fiecare linie au fost proiectate și perfecționate produse specifice pentru diferite utilizări. Calitatea înaltă a produselor noastre și excelentul raport calitate-preţ au permis Nettuno să se extindă cu succes în întreaga lume.

MBA Solution Store este Importator și distribuitor al produselor marca Nettuno in România.