Angajare Inginer Electrotehnist

SC TEHMIN-BRASOV SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam inginer cu experienta pentru desfasurarea activitatii din cadrul Departamentului de Proiectare Electrica si Automatizari

CERINTE

Responsabilitati:
- Elaborează soluții tehnice și întocmește documentație electrică (scheme electrice, jurnal de cabluri, specificații de materiale, protocoale de teste)
- Întocmire schițe/desene de amplasare componente pentru tablouri electrice
- Analizează cereri de ofertă din punct de vedere tehnic, economic și comercial împreună cu echipa de proiect
- Participă la punerea în funcțiune a echipamentelor produse sau a serviciilor furnizate de către firmă
- Asigura suport tehnic
- Opțional, programarea automatelor programabile utilizate în cadrul firmei
Cerinte obligatorii:
- Absolvent de facultate pe profil Electrotehnica, Electromecanica sau un domeniu inrudit
- Bună cunoaștere a aparatajului electric
- Utilizare Autocad Electric
- Operare pe calculator (Microsoft Word și Excel)
- Cunoștințe de limba engleză, nivel mediu
Cerinte suplimentare:
- Capacitate de a lucra în echipă
- Capacitate de a învăța singur
- Disponibilitate la deplasări
- Permis de conducere categoria B constituie un avantaj
- Opțional, programare automate programabile (Codesys, ISaGRAF sau asimilare limbaje de programare pentru automatele utilizate în cadrul firmei)

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- tichete de masa
- transport asigurat de societate (mentionam ca activitatea se desfasoara in localitatea BOD, jud.Brasov)

SC TEHMIN-BRAŞOV SRL oferă servicii complementare domeniul materialului rulant. Serviciile sunt realizate la un nivel ridicat de profesionalism, cu tehnică modernă şi personal specializat.
Intreaga productie a firmei are la baza cercetarea si inovarea si este destinata societatilor de constructie, modernizare si exploatare din domeniul feroviar, dar cu posibilitati de extindere si la alte domenii.