Angajam Inginer Zootehnist

SC LANDBRUK SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura functionarea procesului de crestere a animalelor in cadrul fermei;
- coordoneaza activitatea ingrijitorilor si verifica realizarea sarcinilor acestora;
- monitorizeaza starea animalelor observand modul cum arata, cum se grupeaza, simptome;
- monitorizeaza rezervele de alimente si apa ale fermei si solicita periodic cantitalile necesare;
- face masuratori pentru lotul de animale (cantariri, numerotari);
- realizeaza rapoarte periodice referitoare la evolutia animalelor din ferma;
- realizeaza periodic situatii procentuale privind mortalitatea, consumul de furaj, efectivul de animale, etc;
- discuta cu medicul veterinar schema de tratament si modificarile acesteia in functie de evolutia animalelor;
- calculeaza si solicita necesarul de furaj si alte materiale de lucru.

CERINTE

- studii in domeniul veterinar;
- flexibilitate la program
- capacitatea de a lucra in mod independent
- abilitate de planificare si gandire structurata
- simt organizatoric
- cunostiinte operare PC
- cunostiinte de limba engleza constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, Bonuri de masa, Transport, Bonusuri lunare in functie de performanta

S.C. Landbruk S.R.L. a fost infiinta in data de 22.02.2012, fiind o unitate cu profil industrial zootehnic. Obiectul de activitate al S.C. Landbruk S.R.L. este reprezentat de creşterea porcilor(cod CAEN 0146).
S.C. Landbruk S.R.L. face parte dintr-un grup de firme deja consacrate din judetul Prahova, dintre acestea le mentionam pe: “S.C. Carmistin S.R.L.”- firma de import -export carne
“S.C.Ana si Cornel S.R.L.” - fabrica de preparate din carne,
“S.C.Ladrisi Group S.R.L.” - abator pentru porc si vita
“S.C. Pajo Holding S.R.L.”- Crescatorie de taurasi pentru carne si 1200 ha teren arabil.
S.C. Avicarvil S.R.L. - Francesti,societate care se ocupa cu cresterea si abatorizarea puilor ,
S.C. Porcellino Grasso SRL - societate care se ocupa cu cresterea porcilor