Angajam contabil/economist

SC CRUCERU CONTAB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contabil/economist
Responsabilitati :

-evidenta contabila completa

-intocmirea si verificarea declaratiilor lunare(incl. decl.390,394) si a decontului de TVA

-reprezentarea societatii in relatia cu administratia financiara

-diverse rapoarte, la cerere

-Inregistreaza cronologica a documentele financiar-contabile in contabilitatea societatilor comerciale din diverse domenii de activitate ( achizitii, vanzari,casa, banca, stocuri, mijloace fixe si amortizari, salarii, impozite si taxe, deconturi, inchiderea conturilor)

-Urmareste soldurile contabile : clienti , furnizori, banca, salarii

-Declaratii, gestiuni, salarizare, relatii cu institutiile abilitate ale statului, consultanta financiara si fiscala

-Intocmeste ordine de plata

-Analiza pe baza de balanta

- Intocmire Bilant

-Relatia cu clientii

-Consultanta pentru clienti

CERINTE

Studii superioare de specialitate

Cunostinte de legislatie financiar - contabila si fiscala

Cunostinte operare PC (office, internet) si a unor programe contabile

Abilitati de organizare si relationare

Persoana responsabila, serioasa

Experienta anterioara intr-un post similar

Cunostinte limba engleza nivel mediu

BENEFICII OFERITE

mediu de lucru placut

posibilitati de evolutie in cariera

program flexibil

SC CRUCERU CONTAB SRL este o societate de expertiza contabila inregistrata la CORPUL EXPERTILOR CONTABILI DIN ROMANIA-CECCAR BRASOV.
Echipa noastra, caracterizata prin dinamism si seriozitate, a reusit intr-un timp relativ scurt sa se impuna prin tipicul activitatii profesionale, la un nivel superior din punct de vedere organizatoric, logistic si de management al portofoliului de clienti, garantand in acelasi timp mentinerea unui inalt professionalism, deja cunoscut clientilor.