Angajam Comisioner Hotel 4 *

SC IPORO COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatii:
- întâmpină clienții și îi conduce spre camere;
- prezintă camerele acolo unde este cazul;
- preia bagajele;
- oferă informații solicitate de clienți;
- alte activități de customer service si ocazional realizarea de transferuri la cererea clientului ( Aeroport,s.a)

CERINTE

- bine organizat, simtul responsabilitatii, sociabil, comunicativ, punctual, corect
- sa manifeste amabilitate,promtitudine si corectitudine in relatiile cu clientii
- vorbitor de limba engleza, nivel avansat (obligatoriu)
- calm si dezghetat avand in vedere ca este primul in contact cu clientii
- tanar,prezentabil, cu o infatisare placuta
- sa aiba o tinuta fizica si vestimentara curata,bine ingrijita
- sa respecte regulile igienico-sanitare
- atitudine degajata
- sa rezolve sau sa ceara sprijin pe linie ierarhica pentru solutionarea oricarei nemultumiri din partea clientilor.
- sa indeplineasca solicitarile clientilor.
- deține permis de conducere și nu are antecedente (obligatoriu);

BENEFICII OFERITE

Program de lucru:
2 X 14h/ 48h;
Salariu motivant.
Posibilitati de promovare.
Orele suplimentare se platasc conform grilei de salarizare.
Programul de lucru poate fi flexibil; un job ideal pentru studentii care vor sa isi continue facultatea.

Kronwell Hotel este cel mai nou hotel business & lifestyle din Brașov.
Oferta sa constă în 81 de camere (62 Camere Business, 6 Camere Executive, 12 Camere Lifestyle, 1 Apartament Lifestyle Suite), săli de conferințe și evenimente.

In ceea ce privește partea de Food & Beverage, la Kronwell se pot descoperi meniuri pregătite de către bucătari cu renume internațional în restaurantul și lounge-ul din incinta hotelului.
Restaurantul Adagio este locul potrivit pentru micul dejun, cine festive, având o capacitate de aproximativ 90 de locuri, cu acces catre o terasă exterioară. Pauzele de cafea din timpul conferințelor pot fi servite în restaurantul Adagio situat la etajul 3 (același nivel cu centrul de conferințe). Couchette Traveller's Bistro reprezintă hub-ul de socializare al hotelului Kronwell, aici se pot servi preparate culinare într-un spațiu cu design modern.

Kronwell Hotel se mulează pe profilul sănătății minții și a trupului aducând la dispoziția clienților săi centrul SPA Belaqva.
Belaqva SPA & Health dispune de sanctuarul de relaxare, saună finlandeză și baie de aburi, salină cu efecte benefice pentru aparatul respirator, duș emoțional și frigidarium (cabină cu gheață) - toate armonizate într-o ambianță a aromelor și a cromoterapiei.