ajutor bucatar

SC N&C TURISM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- pregăteşte mâncărurile din reţetarul unităţii în conformitate cu standardele în vigoare;
- montează preparatele pe obiectele adecvate pentru servire şi realizează elementele estetice ale preparatelor;
- intretine curatenia la bucatarie ( spala vase, asigura curatenia pardoselii , faiantei,chiuvete de vase, frigidere, congelatoare, dulapuri, aragaz, cuptor microunde, masina de spalat vase, prajitor paine,etc)
- preia comenzile de la clienţi şi asigură servirea acestora;
- debarasează şi asigură curăţenia bucătăriei;
- asigură implementarea şi menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.

CERINTE

• studii medii;

• vechimea în specialitate

• rigurozitate în ceea ce priveşte regulile de igienă în alimentaţia publică;
• imaginaţie culinară, ordonat şi disciplinat;
• capabilitatea să pregătească produse alimentare reci şi calde în conformitate cu meniul restaurantului;
• atitudine orientată către client – politeţe, abilităţi bune de comunicare, persoană energică şi amabilă;

• atitudine pozitivă şi conciliantă în relaţiile cu colegii;
• disponibilitate de a lucra în ture.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Hoteluri si alte facilitati de cazare similare