Agent de turism

SC TICKET TO RIDE SRL - EXIMTUR BRASOV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
- vanzarea de servicii turistice, sejururi, circuite, bilete de avion
- consilierea clientilor cu privire la serviciile turistice oferite
- incheierea de contracte cu clientii, emiterea facturilor si a documenteleor de calatorie
- promovarea serviciilor tutistice oferite de agentie

CERINTE

Conditii candidat ideal:
- sa aibe cunostinde de turism si geografie
- sa stie sa prezinte si sa vanda ofertele agentiei
- studii superioare, de preferat in turism
- detinerea brevetului de turism constituie un avantaj
- experienta in acest domeniu este obligatorie
- cunoasterea limbii engleze este obligatorie si reprezinta un avantaj cunoasterea unei a doua limbi straine.
- trebuie sa aibe calitati de comunicare in relatia cu personalul si clientii societatii, o atitudine pozitiva, constructiva, orientata spre rezultate; trebuie sa fie atent la detalii.

Eximtur Brasov este franciza Eximtur. Este o agentie de turism deschisa la data de 1 Mai 2012. Se ocupa cu vanzarea de servicii turistice, sejurui in tara si in strainatate, cazari individuale, bilete de avion si autocar, circuite turistice, inchirieri de masina.