Agent Colectare Debite

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza telefonic activitatile de colectare solicitate pentru fiecare cont din portofoliul de clienti alocat conform procedurilor de colectare;
- Gestioneaza portofoliul de clienti (monitorizarea promisiunilor de plata);
- Preluarea apelurilor de la clienti si rezolvarea situatiilor;
- Consilierea clientilor si informarea acestora in legatura cu aspectele specifice platilor;
- Furnizarea informatiilor corecte si complete privind modalitatea de plata si locatiile unde se poate efectua plata;
- Oferirea de suport cu privire la situatia financiara a debitorului precum si informarea corecta privind produsele pentru care inregistreaza restante;
- Inregistrarea corecta si completa a informatiilor obtinute in urma apelurilor in aplicatia de collection.

CERINTE

- Studii medii / superioare;
- Experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte Excel, Word;
- Foarte bune abilitati de planificare si organizare;
- Orientare catre client.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix;
- Comision de performanta;
- Tichete de masa;
- Abonament medical;
- Echipa tanara si dinamica.

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.