Reprezentant vanzari BZ BR GL VS VN

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Zone alocate: Buzau, Braila, Galati, Vaslui, Vrancea
Rol:Prospecteaza piata de profil, identifica principalele oportunitãti de vânzare, negociaza conditiile de vanzare cu clientii, creaza conditiile de vanzare si prezinta obiectul vânzarii, monitorizeaza clientii si satisfactia acestora.

Principalele responsabilitati:

Efectuaza vizite regulate la clienti, stabilește și menține o legătură cu acestia și le oferă informații cu privire la produsele sau serviciile companiei.
Identifica nevoile clientilor si ofera solutii, conform politicii comerciale;
Negocieaza preturile pentru produsele din portofoliu;
Monitorizeaza comenzile si rezolva sesizarile, retururile si stornarile;
Este responsabil de comenzile clientilor pe care ii gestioneaza pe intreg fluxul operational pana la livrare;
Este responsabil de incasarea contravalorii pentru produselor vandute;
Analizeaza tendinţele pieţei şi propunerea de planuri de acţiune in vederea maximizarii si protejarii profitabilitatii pentru zonele alocate;
Intocmeste rapoarte de vanzari/incasari sau alte raporte privind realizarea obiectivelor planificate;

CERINTE

Experienta in domeniul vanzarii, minim 1 an;
Persoana orientata catre nevoile clientului si obtinerea rezultatelor;
Persoana organizata care stabileste prioritati si le respecta;
Excelente abilitati de comunicare;
Excelente abilitati de negociere;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv si bonus din vanzari;Masina de serviciu
Tichete de masa

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate