Reprezentant Achizitii

SC GLORIOUS LIGHTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Creaza și analizeaza baza de date a materiilor prime în conformitate cu BOM (necesarul materiilor prime/produs)
Centralizeaza necesarul materiei prime ce urmeaza a fi achizitionata, bazandu-se pe comenzile inițiate de departamentul de afaceri, baza de date BOM și rezerva de stocuri.
Plaseaza comanda de achiziție pentru materiile prime ale produselor în baza declarației privind cerințele de materie prima
Urmăreste comanda din momentul platii si pana când mărfurile ajung în depozitul companiei.
Colaboreaza Departamentul de Cercetare și Dezvoltare pentru a găsi materialele potrivite (plastic, metal etc.) pentru produse
Asista Managerul de Achiziții in negocierea cu furnizorii a condițiilor comerciale (cotații, orele de plată), in efectuarea rapoartelor de preturi precum si a altor comparatii intre furnizori
Cauta si propune noi furnizori de materie prima.

CERINTE

Experiență de cel puțin trei ani în domeniul achiziționării, de preferință în domeniul producției.
Cunoștințe în domeniul fabricării materialelor plastice, prelucrării metalelor
Disponibilitatea pentru călătorii în interiorul și în afara țării
Limba engleză - avansat
Abilitati de comunicare
Permis auto - categ B

BENEFICII OFERITE

Pachet salariat motivant

SC GLORIOUS LIGHTING este o fabrica din Braila, avand ca obiect de activitate producerea de corpuri pentru iluminat.