Inginer constructii tipare

SC BLAZER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza tiparele in faza de prototip, mostrare, consumuri, program pentru fiecare model;
- Construieste tiparele necesare marimii de baza;
- Stabileste gradarea tiparelor conform informatiilor din tabelul de dimensiuni;
- Defineste incadrarea de baza in faza de prototip/ mostrare/ consumuri/ program - AutoCAD;
- Executa operatiuni in programe informatice specifice;
- Verifica calibrarea si functionarea corecta a ploterelor si cutter-ului dupa fiecare reparatie;
- Verifica compatibilitate tipare noi cu taierea automata;

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Cursuri de specializare profesionala, AutoCAD, softuri specializate specifice;
- Operare PC: Word, Excel;
- Cunostinte limbi straine: limba engleza, limba italiana.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- pachet salarial motivant, calculator;
- tichete de masa ;
- transport asigurat in limita a 50%.

S.C. BLAZER S.R.L. - Societate in reorganizare judiciara, este o companie infiintata in 1990, cu capital privat, avand ca principal obiect de activitate producerea si exportul de camasi barbati. Echipa Blazer, dupa reorganizare, in prezent numara peste 250 de angajati, cu previziuni de crestere la 400 de salariati in anul 2019.