Grafician web (web designer)

SC LOGIC ECOMSOL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare wireframe-uri pentru site-uri web, in asa fel incat sa mentina user experience la un nivel ridicat;
- creare grafica pentru web (grafica site-uri, bannere pentru web, bannere pentru Facebook, etc);
- creare grafica pentru diverse materiale (brosuri, reviste, obiecte personalizabile, etc);
- crearea grafica pentru diverse etichete si ambalaje de produse.

CERINTE

Candidatul ideal:
- va avea cunostințe temeinice a principiilor de design pentru web și print (distanțe, mărimi, fonturi, culori, elemente interactive, etc);
- va avea cunostințe temeinice pentru crearea machetelor site-urilor astfel încât UI-ul și UX-ul să fie cât mai bune;
- va avea cunostințe temeinice ale suitei Adobe (cel puțin Photoshop, Illustrator și InDesign, însă cunoașterea temeinică și a altor aplicații precum After Effects reprezintă un serios avantaj);
- va avea o experiență de cel puțin 3 ani în crearea de grafică pentru web și print, cu un portofoliu bogat și atractiv;
- va avea o diploma / certificare in domeniul design-ului grafic (preferabil absolvent Facultatea de Arte, specializarea Design / Grafica);
- va fi foarte serios și punctual;
- va executa sarcinile rapid, foarte bine și în termenele limită stabilite, putându-se ocupa simultan de mai multe proiecte;
- va da dovadă de imaginație, creativitate, simț estetic și originalitate în realizarea oricărui tip de grafică;
- va cunoaște bine limba engleză.

Vedem graficianul ca un artist, care este remunerat nu dupa cat de bine stie teoria sau programele folosite, ci dupa efectul WOW al creatiilor sale. Asa cum spunea Milton Glaser - “There are three responses to a piece of design – yes, no, and WOW! Wow is the one to aim for.” - asta cautam la un grafician, sa fie capabil de creatii WOW.

BENEFICII OFERITE

Cautam un grafician talentat care sa lucreze in birourile noastre din Iasi. Oferim:
- salariu 2000 - 3500 lei lunar net, in functie de studii, pregatire si performanta
- preferam a se lucra de la birourile noastre, insa se accepta si remote (de acasa)
- program 8 ore/zi, 5 zile/saptamana
- prime de sarbatori
- cursuri de perfectionare
- bonusuri de performanta

Agentie de web design & development, cu clienti privati din SUA si Europa. In Romania prestam servicii in special pentru diverse institutii publice, fundatii si ONG-uri, insa avem si cativa clienti privati medii / mari.