Farmacist Sef Depozit

PHARMAFARM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizează, coordonează, controlează şi planifică activitatea depozitului farmaceutic conform ghidului de distribuţie angro şi procedurilor companiei.

Răspunde direct de activităţile de recepţie, depozitare, colectare, verificare şi livrare a produselor farmaceutice conform procedurilor interne şi legislaţiei in vigoare;

Răspunde de substanţele cu regim special;

Înregistrează, investighează şi soluţionează reclamaţiile primite de la clienţi conform procedurii;

Organizează şi coordoonează activităţile de verificare a stocului si inventariere;

Verifica valabilitatea autorizaţiilor de punere pe piaţă

Desfăşoară activităţi de autoinspecţie şi monitorizează deviaţiile de temperatură conform procedurii;

Informează, instruieşte şi evaluează echipa din subordine asupra procedurilor de lucru, instrucţiunilor de lucru şi legislaţiei în vigoare;

Se informează continuu şi aplică legislaţia emisă de organele competente cu privire la activitatea de distribuţie a medicamentelor.

CERINTE

Studii superioare de specialitate - absolvent de Farmacie;

Certificat de Membru al Colegiului Farmaciştilor;

Cunoştinţe de legislaţie referitoare la calitatea medicamentului;
Cunoştinţe medii de limba engleză şi operare P.C.;
Persoană organizată, cu abilităţi de coordonare şi planificare, aptitudini de comunicare;
Experienţă minimă - 1 an în distribuţia produselor farmaceutice.

BENEFICII OFERITE

Compania noastră vă oferă un pachet salarial atractiv şi posibilitatea de a lucra într-o echipă tânără şi dinamică şi de a vă construi o carieră în domeniul distribuţiei de medicamente.

Companie de import şi distribuţie produse farmaceutice, PharmaFarm, membră a grupului Gedeon Richter România S.A. este distribuitor cu acoperire naţională pe piaţa farmaceutică. Cu o reţea de 9 filiale în oraşele Baia Mare, Cluj Napoca, Târgu Mureş-Corunca, Timişoara, Bucureşti, Craiova, Brăila, Constanţa, Iaşi, activitatea de bază a companiei este focalizată pe distribuţia de produse farmaceutice.