Director vanzari - Braila

SC AQUILA PART PROD COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Repartizeaza planul de vanzari pentru zona de responsabilitate ;
- Monitorizeaza vanzarile, stocurile, creantele si discountul acordat clientilor;
- Monitorizeaza permanent piata din punct de vedere al situatiei economice si al concurentei;
- Analizeaza rapoartele si activitatea agentilor comerciali si a merchandiserilor;
- Se ocupa de nivelul de pregatire al oamenilor din echipa sa si contribuie permanent la imbunatatirea acesteia ;
- Stabileste rutele si segmentele de piata pentru fiecare agent de vanzari.;

- Verifica zilnic rapoartele de vanzari ale agentilor, evaluand activitatea acestora vis-à-vis de gradul de acoperire al rutei zilei respective si al sortimentiei;
- Indeplineste obiectivele de vanzari si incasari;
- Initiaza, mentine si dezvolta relatiile cu clientii;
- Dezvolta si aplica strategii si planuri de vanzari.

CERINTE

- studii superioare;

- orientare spre performanta si dezvoltarea afacerii;
- abilitati de negociere, organizare si planificare;
- aptitudini de comunicare, spirit de echipa, spirit organizatoric;
- experienta manageriala/vanzari minim 2 ani (experienta in vanzari constituie avantaj);
- capacitate de negociere;

- posesor permis de conducerecateg. B-min. 1 an;
- domiciliul stabil in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o multinationala;
- Remuneratie fixa la care se adauga cote procentuale functie de performanta individuala si a echipei;

- Masina de serviciu, telefon.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de transport si distributie nationala.