Agent(a) turism si Agent(a) transporturi externe(ticketing) BRAILA

Sc Filadelfia Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru agent turism:
-Vanzarea pachetelor turistice (rezervari de bilete, incasarea si urmarirea platilor);
-Gestionarea unui portofoliu de clienti pentru judetul Braila dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si atragerea de noi clienti.
-Raspunde pentru desfasurarea si finalizarea cu succes a contractelor turistice angajate.
-Atingerea targetului de vanzari lunar;
-Gestionare corecta a bugetului conform legilor contabile in vigoare si a regulamentului intern al societatii.
Pentru agent transporturi externe:
-Raspunde de vanzarea de bilete de autocar
-activitati de preluare si predare colete uttilizand sistemul electronic de colete
- anunta planificarea rezervarilor
- intocmirea registrului de casa zilnic precum si a centralizatoarelor de bilete si asigurari

CERINTE

Filadelfia Group cauta doua persoane pentru agentia din Braila-un agent de turism si un agent transporturi externe
Pentru agent de turism:
-certificat care sa ateste calificarea de agent turism
-Studii medii (superioare de specialitate in domeniul turismului reprezinta un avantaj)
-Experienta de minim 6 luni într-o agentie de turism
-Cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor acesteia;
-Disponibilitate pentru program flexibil si pentru deplasari;
-Detinerea permisului de conducere categoria B reprezinta un avantaj.
-studii medii(superioare reprezinta un avantaj)
-experienta pe un post care sa presupuna contact cu clientii
-aspect fizic placut si ingrijit
-foarte bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic
Posibilitatea de promovare

DESCRIEREA FIRMEI

Turism intern si extern