Coordonator logistica / Administrator birou

BYMEAT ROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam o persoana care sa se ocupe de operatiunile de birou , pentru noua noastra companie deschisa recent in Romania.
Ca domeniu de activitate ne regasim in industria carnii si avem contractate firme in Sindrilita , Afumati , Ilfov , care se ocupa de servicii frigorifice pentru bunurile achizitionate de pe piata interna.
Grupul nostru de companii , cu firma mama/sediul principal in Cypru , opereaza pe pietele din Serbia , Grecia , Bulgaria , atat cu depozite reci cat si cu fabrici de procesare a produselor din carne destinate pietei asiatice.

Responsabilitatile principale :

*Activitati zilnice de facturare , trimiterea si receptionarea comenzilor , actualizarea stocului.
*Verificarea si inregistrarea achizitiilor.
*Pregatirea documentelor pentru platile bancare
*Organizarea firmelor de logistica si a traseelor acestora pentru colectarea bunurilor si depozitarea lor in depozitul rece.
*O buna colaborare cu firma de contabilitatea cu care lucram
*Comunicare directa cu sediul central al firmelor ce se ocupa cu exportul catre piata asiatica.
*Comunicare directa cu managerul general.
*Coordonare logistica in vederea exporturilor de bunuri catre fabricile noastre din Serbia si Cipru cat si pentru clientii nostrii din UE.

CERINTE

Nivel limba engleza (vorbit/scris) - avansat
Experienta in logistica
Experienta/aptitudini administrare birou
Cunoasterea utilizarii Office , Excel
Permis categoria B

BENEFICII OFERITE

Oferim pachete salariale atractive , in functie de calitatile si experienta fiecarui angajat.

DESCRIEREA FIRMEI

Meat traders