Reprezentant magazin Telekom Botosani

Telekom Romania Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

SCOP:
Vanzarea produselor si serviciilor oferite de companie, prin reteaua de magazine, catre clienti, respectand standardele si politicile companiei.

Dacă ai studii medii finalizate, cu diploma de bac, îți place să vorbești direct cu clientii și ești pasionat de tehnologie, atunci ești perfect pentru job!

Cum va arata o zi din viata ta la Telekom:
•Vei oferi consultanta clientilor prin prezentarea ofertelor de telefonie existente (post-paid si pre-paid), precum si informatii tehnice despre produsele din magazin, in scopul cresterii vanzarilor
•Vei identifica nevoile de comunicare ale clientilor pentru a putea sa le oferi informatii corecte cu privire la produsele si serviciile companiei
•Vei urmari situatia contractelor de abonament pana la finalizarea lor si vei oferi clientilor cele mai bune solutii pentru fidelizarea acestora
•Vei consilia si vei explica clientilor toate aspectele din termenii contractului de abonament, cu scopul de a asigura informarea corecta a acestora
•Vei face incasari, vei factura si vei inregistra platile in sistemele interne, cu scopul de a contribui la buna functionare a activitatii de casierie;
•Vei mentine gestiunea magazinului, cu scopul de a asigura un flux corect al produselor si de a evita lipsa stocurilor
•Vei mentine standardele şi imaginea companiei printr-o atitudine profesionista în relatiile cu clientii

CERINTE

Daca:
•Ai cel putin studii medii, cu diploma de bacalaureat sau esti student
•Te pasioneaza tehnologia si esti atras de o cariera in vanzari
•Abordezi cu deschidere si intelegere clientii
•Detii minime cunostinte de MS Office (email, internet, Word, Excel)

Asteptam sa ne trimiti cv-ul tau si sa te cunoastem.

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.