OPERATORI TELEFONICI LIMBA ITALIANA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam operatori telefonici pentru diferite activitati de call center: teleselling pentru clientul nostru Telecom Italia, companie italiana leader in domeniul telecomunicatiilor, si asistenta tehnica software si hardware in domeniul IT- Information Technology pentru ASUS, unul dintre cei mai importanți producători de notebook-uri. Operatorul preia, si gestioneaza apelurile telefonice din partea clientilor, potrivit procedurilor specifice sau efectueaza apeluri catre potentialii clienti dintr-o baza de date asigurata de angajator si interactioneaza cu acestia in vederea promovarii si vanzarii proactive a serviciilor si produselor companiei.

CERINTE

Candidatul ideal:
- converseaza la nivel avansat in limba italiana;
cunostinte avansate de operare PC,
- experienta anterioara in domeniul Asistenta Clienti si in domeniul Hardware -operare si reparatii(Notebook,Tablet, etc.) constitue un avantaj
- persoana empatica, comunicativa, sa ii placa sa stea de vorba cu oamenii;
- clara si limpede in gandire si in discurs, sa poata explica simplu si pe intelesul clientilor toate aspectele serviciului oferit;
- cunostinte sau inclinatie nativa spre persuasiune;
- persoana auto-didacta, sa doreasca sa invete pentru a fi cel mai bun;
- proactiva, sa ii placa sa fie in mijlocul actiunii, orientata spre indeplinirea unor obiective bine stabilite, capabila de multi-tasking.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- pachet salarial motivant cu posibilitatea de crestere;
- concursuri cu premii consistente in bani/ excursii/ produse electronice/ etc;
- mediu de lucru agreabil, profesionist conditii deosebite;
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
- posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista, motivata;
- team buildinguri anuale si evenimente private.