Farmacist

SC G&L SRL Botosani

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura indeplinirea sarcinilor ce revin FARMACIEI in domeniul aprovizionarii, administrarii, conservarii si eliberarii medicamentelor de uz uman, parafarmaceutice, produse cosmetice si naturiste.
- Interactioneaza cu clientii si asigura, la cerere, consilierea acestora;
- Elibereaza medicamente, cu sau fara prescriptie medicala, si informeaza pacienţii despre modul de administrare a medicamentelor, riscuri si reacţii adverse;
- Respecta si aplica legislaţia in vigoare cu privire la activitatea din farmacie;
- Introduce facturi in gestiune;
- Verifica si urmareste stocurile;
- Execută calitativ şi la termen sarcinile de serviciu;
- Indruma si supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie angajati si a celor aflati in practica.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate finalizate - Facultatea de Farmacie;
- Cu sau fara experienta in domeniu;
- Pregatire generala si de specialitate la nivel ridicat;
- Cooperant, deschis dialogului, cu largi disponibilitati de intelegere si ascultare a clientilor;
- Aptitudini de organizare a activităţii;
- Cunostinte de operare PC;
- Atitudine proactiva;
- Tinuta morala si civica ireprosabila;
- Comportament etic, dand dovada de spirit civic si colegialitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant (2000-3000 ron/luna in functie de experienta, bonusuri in functie de gradul de implicare si realizarea a obiectivelor);
- Posibilitate de promovare in funcţie de performantele profesionale si de evoluţia firmei;
- Training de specialitate;
- Mediu de lucru dinamic si placut, in care ideile si atitudinea proactiva sunt incurajate;
- Sansa de a lucra intr-o echipa de profesionisti cu experienta in domeniu.

Farmacia G&L Botosani activeaza din anul 2001. In prezent detine 3 puncte de lucru la nivel judetean (urban si rural). Societatea aflata intr-o continua dezvoltare are in prezent 7 angajati, farmacisti si asistenti de farmacie, care urmaresc satisfacerea pe deplin a cerintelor clientilor prin oferirea unor servicii de calitate superioara.