Contabil/Economist

S.C. B.D. ELECTRO SERVICE S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Planificare și coordonare activităţi financiar-contabile/resurse umane/informatice/administrative/achizitii :
- prelucrare date financiar-contabile; elaborare balanţe de verificare lunare; întocmire, fundamentare, analiză, urmărire execuție bugete de venituri și cheltuieli; elaborare bilanţuri contabile;
- verificare situaţii și documente de personal; monitorizări specifice a drepturilor salariale si a altor venituri pe categorii de personal conform prevederilor legale; verificare state de plată şi virarea contribuţiilor pe destinaţiile legale;
- coordonarea activităților administrative și evidență patrimoniu;

CERINTE

- Studii superioare finalizate - profil economic - contabilitate;
- Cunostinte bune de operare calculator (Microsoft Windows; Microsoft Office – Word,Excel, Outlook);
- Experienta relevanta pe o pozitie similara de Contabil-Economist;
- Abilitati de comunicare, lucru in echipa, organizare;
- Capacitate de a redacta rapoarte, de a sintetiza si clarifica situatii; capacitate intocmire balanta, cont de profit si pierdere, bilant;
- Persoana ordonata, analitica, pragmatica;
- Cunostinte privind legislatia financiar-contabila in vigoare.

B.D. ELECTRO SERVICE este prezenta pe piata romaneasca incepand cu anul 1993 oferind servicii la standarde inalte de calitate printr-un colectiv profesionist si serios, format din ingineri, maistri si electricieni avand o pregatire temeinica si o vasta experienta in domeniul instalatiilor electrice.
Personalul societatii este dinamic, comunicativ, deschis la cooptarea de noi membri, sprijinind in mod activ formarea acestora.