AGENT DE VANZARI - Botosani, Iasi, Neamt

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie nationala specializata in comertul cu ridicata al echipamentelor si furniturilor de fierarie pentru instalatii sanitare si de incalzire, in procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de AGENT VANZARI.

LOCATIE: Botosani, Iasi, Neamt

Responsabilitati:

Prezinta si promoveaza produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
Mentine si dezvolta relatia cu clientii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;
Prospecteaza piata comerciala in zona teritorială alocata;
Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;
Urmareste vanzarile catre clienti precum si incasarile de la acestia;
Prezinta raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici si stabileste impreuna cu acestia strategii de crestere a vanzarilor si marirea numarului de clienti;
Intocmeste baza de date cu firmele din zona arondata.

CERINTE

Experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul tehnic (instalatii – avantaj);
Studii superioare tehnice sau economice ;
Disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
Promptitudine in luarea decizilor;
Cunoasterea generala a pietei locale;
Domiciliul stabil in raza localitatii vizate- disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate;
Abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere,orientare catre client, persoana optimista;
Abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;
Ambitios si dinamic, organizat, responsabil;
Fidelitate si stabilitate.

BENEFICII OFERITE

Laptop;
Mașina de serviciu, telefon;
Comision din vanzari;
Traininguri si oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
Fidelitate si stabilitate pentru a lucra intr-o companie de succes.

Va invitam sa ne transmiteti CV-ul dumneavoastra pe adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.