Achizitor Cereale

BCL Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Administrarea si implementarea strategiei comerciale in zona alocata conform cu directiile trasate de departamentul commercial;
• Consolidarea si dezvoltarea achizitiei/originarii de cereale si oleaginoase in judetele alocate;
• Trimiterea periodica de rapoarte corecte si conforme cu piata referitoare la competitori si preturile platite de acestia, despre dezvoltarea culturilor, etc.;
• Efectuarea de calcule de pret si cost de transport in vederea achizitiei marfii din ferma;
• Administrarea si extinderea portofoliului de furnizori si clienti in zona alocata;
• Analiza spatiilor de depozitare potentiale in zona alocata;
• Anticiparea, comunicarea si alinierea nevoilor logistice in judetele respective impreuna cu departamentul de executie/logistica;
• Sustinerea colegilor de la executie/logistica in toate fazele executarii contractului;
• Contributia la Planul de Afaceri al companiei, la partea de concepere si executie pe plan local;
• Sustinerea activitatilor companiei, identificarea si urmarirea oportunitatilor de dezvoltare ale acesteia in judetele alocate;

CERINTE

• Minim un an de experienta
• Disponibilitate pentru deplasari / calatorii
• Carnet de conducere categoria B
• Abilitati de comunicare si negociere

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.