Tehnician intretinere

SC MASTERFOAM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza si raporteaza situatia echipamentelor si utilajelor existente;
- Asigura buna stare de functionare a echipamentelor si mijloacelor de productie;
- Participa activ la realizarea planurilor de actiuni pentru mentenanta corectiva si preventiva;
- Urmeaza toate sarcinile ce decurg din planul de intretinere;
- Inregistreaza si raporteaza interventiile in formele specifice companiei;
- Raspunde de comandarea la timp a tuturor uneltelor/pieselor de schimb necesare pentru a asigura reparatiile in cel mai scurt timp posibil;
- Instruieste si formeaza operatorii pentru interventiile si mentenanta masinilor
- Se asigura ca toate masinile sa aiba in functiune dispozitivul de protectie a muncii

CERINTE

- Studii medii/superioare tehnice (in domeniul electric, mecanic, electrotehnica, electromecanica);
- Minim un an experienta in domeniul studiilor absolvite;
- Abilitati de operare PC;
- Diploma de electrician, prezinta avantaj;

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv, negociabil la interviul final;
- Echipa tanara, dinamica, mediu de lucru placut;
- Training in strainatate pentru imbunatatirea abilitatilor profesionale;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala în cadrul unei companii în plină expansiune;

Masterfoam, cu sediul principal în Olanda, este din anul 1964 un jucător de vârf în prelucrarea materialelor flexibile şi în industria furnizorilor de componente auto.