Specialist Recrutare

LEONI WIRING SYSTEMS RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Provocarea ta

• Primirea si inregistrarea cererilor de angajare
• Pregatirea si postarea afiselor cu anuntul de recrutare in punctele de vizualizare
• Aplicarea/ interpretarea testelor de selectie
• Optimizarea instrumentelor de selectie
• Selectia interna /externa a candidatilor
• Pregatirea ofertei salariala /comunicare candidat
• Completarea rapoartelor specifice
• Organizarea /informarea grupelor de inductie pentru angajatii noi
• Actiuni de motivare a personalului

CERINTE

Profilul tau

• Studii superioare
• Experienta in recrutare 2-3 ani
• Engleza nivel avansat
• MS Office nivel avansat
• Abilitati de comunicare
• Munca in echipa
• Flexibilitate
• Abilitati de organizare / prioritizare
• Capacitate de adaptare la schimbari

DESCRIEREA FIRMEI

Grupul de companii LEONI

Binecunoscut ca un sistem inovativ si de dezvoltare pentru cabluri, cablaje si sisteme de cabluri, grupul numara peste 61.000 de angajati in mai mult de 88 locatii raspandite in 32 tari. Este binecunoscut furnizor pentru Audi, BMW, Bosch, Mercedes-Benz, Deutsche Telekom, Ericsson, General Motors, Land Rover, Miele, Philips, Porsche, Siemens, VW si altii.

Locatia BISTRITA cu mai mult de 3.300 de angajati este parte a diviziei de cablaje, fiind cel mai mare angajator din Bistrita – Nasaud.