Sales Representative (in magazin Orange)

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Vinde clientilor serviciile si produsele de telefonie mobila;

* Identifica nevoile clientului si propune cele mai bune solutii;

* Ofera suport pentru realizarea setarilor de telefoane, solutii de conectare la serviciul de date mobile, cu scopul de a maximiza utilizarea serviciilor de voce si de date;
* Asigura gestionarea stocului de marfuri si participa la inventar;
* Intocmeste acte contabile primare;
* Se informeaza referitor la produse si servicii si este la curent cu noile tehnologii, pentru a raspunde prompt si clar nevoilor clientilor;
* Promoveaza imaginea companiei in calitate de partener Orange

CERINTE

* Nivel studii - cel putin nivel liceal;

* Experienta de minimum 1 an in vanzari sau domeniu conex -reprezinta un plus (relatii cu clientii sau merchandising);

* O buna cunoastere a tehnicilor de comunicare moderne si a suporturilor pentru utilizarea acestora: telefon mobil, solutii de conectare la serviciile de date mobile;

* Interes pentru tehnologii noi si intelegere asupra specificului pietei de telecomunicatii;

* Fluenta in limba engleza;

* Utilizator avansat a PC-ului (pachet Microsoft Office);

* Relationare si comunicare eficiente, creativitate si hotarare.

** Pachet salarial atractiv plus bonus din vanzari.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promptitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.