Responsabil IT

SC VITALIA SERVICII PENTRU MEDIU SA - SUCURSALA BISTRITA - NASAUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Opereaza asupra sistemelor de tip server si urmareste accesul utilizatorilor in retea.
- Implementeaza operatiuni de salvare a datelor stocate in retele.
- Elaboreaza si implementeaza masuri de securizare a retelelor informatice, destinate protejarii datelor, sistemelor hardware
si software.
- Urmareste aplicatiile legate de bazele de date.
- Instaleaza si configureaza retelele de tip LAN (local area network), WAN (wide area network) sau Internet.
- Monitorizeaza functionarea retelei pentru a stabili daca sunt necesare ajustari sau alte tipuri de interventii si indentifica
punctele in care vor fi realizate modificarile ulterioare.
- Extrage din programul informatic anumite date si intocmeste rapoarte pe baza lor.
- Verifica permanent rezultatele lucrarilor efectuate.
- Imbunatateste baza de date si reinnoieste aplicatiile software.
- Gestioneaza licentele pentru orice software utilizat in sistemul de operare.
- Asigura suport utilizatorilor in cazul aparitiei unor defectiuni.
- Tine evidenta calculatoarelor si imprimantelor.

CERINTE

Studii medii/ superioare in domeniul informatic
- Experienta pe o pozitie similara de minim 1 an
- Persoana responsabila si atenta la detalii
- Bune abilitati de comunicare si organizare
- Cunostinte solide de operare PC
- Cunostinte hardware si software

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa

S.C. VITALIA SERVICII PENTRU MEDIU S.A. este o societate comercialã pe actiuni cu capital integral privat romanesc. Societatea are ca domeniu de activitate: colectarea, transportul şi depozitarea deşeurilor menajere de la populaţie, agenţi economici, instituţii publice; colectare, transport şi depozitare deşeuri voluminoase neasimilabile celor menajere, neintroduse în lista deşeurilor periculoase; curãţirea cãilor publice; deszãpezire; colectarea selectivã a materialelor recuperabile; deratizare, dezinsecţie, dezinfecţie, colectare si transport deseuri industriale nepericuloase. Activitatea principala se desfasoara in judetul Prahova, iar din 2014, SC Vitalia Servicii Pentru Mediu SA este singurul operator de salubritate autorizat pentru judetul Bistrita-Nasaud. Societatea a implementat si a certificat un sistem de management integrat calitate, mediu, securitate, sanatate in munca. Sucursala Vitalia Servicii Pentru Mediu SA Bistrita-Nasaud va avea incepand cu 15 septembrie 2014 un numar de 160 salariati dintre rezidentii judetului Bistrita - Nasaud.