Lider Echipǎ Supervizare (Bistriţa)

Eptisa Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Gestionează întregul Proiect, coordonarea întregii echipe de experţi, cu alocarea sarcinilor pe fiecare membru al echipei.
* Răspunde pentru întocmirea tuturor rapoartelor şi realizarea tuturor Activităţilor, în conformitate cu cerinţele din prezentul Contract.
* Reprezintă Consultantul în relaţiile cu toate părţile implicate în proiect şi va monitoriza modul în care sunt implementate toate activităţile prevăzute în proiect.
* Răspunde de calitatea documentelor şi rezultatele proiectului.

CERINTE

* Studii superioare universitare de lungǎ duratǎ ȋn domeniul construcţii hidrotehnice sau lucrǎrilor civile, industriale, instalaţii ȋn constructii, imbunatǎţiri funciare, ingineria mediului;
* Experienţǎ ȋn managementul echipelor multidisciplinare de experţi locali și/sau internaţionali;
* Cunoștinte amǎnunţite și experienţǎ ȋn conducerea proiectelor de naturǎ și complexitate similarǎ cu prezentul contract
* Cel puţin 15 ani de experienţǎ profesionalǎ generalǎ, din care cel puţin 10 ani de experienţǎ profesionalǎ specificǎ ȋn proiecte de apǎ, canalizare și epurarea apelor uzate sau ȋn cadrul unor proiecte de naturǎ și complexitate similarǎ cu prezentul contract
* Experienţǎ ȋn managementul proiectului și administrarea Contractelor FIDIC sau echivalente – minim 3 contracte
* Experienţǎ profesionalǎ relevantǎ de supervizare în domeniul alimentǎrilor cu apǎ și canalizare, tratarea apei și epurarea apelor uzate doveditǎ prin participarea, în calitatea de Lider de Echipǎ/ Lider Adjunct de Echipǎ ȋn cel putin 3 contracte de asistenţǎ tehnicǎ de supervizare de lucrǎri în infrastructura de apǎ și apǎ uzatǎ utilizând condiţiile de Contract FIDIC sau echivalente, supervizând lucrǎri de cel puţin 50.000.000 Euro (valoarea lucrǎrilor supervizate consideratǎ cumulat din cele 3 contracte de supervizare lucrǎri).

First Spanish private engineering and consulting group, more than 1,800 permanent employees, providing services in the transport, water infrastructure, civil construction, turn-key solutions, environmental policy, public administration reform and rural development sectors, currently operating in over 20 countries, is looking for suitable candidates to expand its activities in Romania through its subsidiary in Bucharest. Already into the Romanian market since 1996, we are looking for a dynamic and open person, capable of full integration in a multi national company and willingly to work within a team of high level of international and Romanian staff.