INGINER PRODUS

SC MASTERFOAM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Dezvoltarea de noi produse conform necesitatilor clientilor;
• Calculul costurilor de producţie si a preturilor pentru produsele din portofoliu;
• Monitorizarea proceselor de fabricație în vederea respectării întocmai a cerințelor tehnice ale clientilor;
• Întocmirea documentelor de producţie;
• Preluarea cerintelor de noi produse de la managerul de vanzari;
• Proiectarea stantelor si/sau sabloanelor necesare
• Urmarirea producerii si trimiterea mostrelor catre clienti, organizarea si inceperea derularii proiectelor noi;

CERINTE

Candidatul ideal:
• Studii superioare tehnice;
• Limba engleză scris şi vorbit fluent – criteriu obligatoriu;
• Capacitate de muncă în echipă;
• Capacitate decizională, gândire analitică, orientare spre rezultate;

Constituie un avantaj:
• Cunoştinţele ISO 16 949, PPAP; APQP, SPC;
• Experienţă cu sistemele CAD;
• Experienta in domeniul automotive;
• Cunostinte comerciale de baza;

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru placut, echipa de lucru tanara si dinamica;
• Posibilitate de dezvoltare profesionala în cadrul unei companii în plină expansiune;
• Pachet salarial motivant, negociabil la interviul final;
• Training profesional pentru îmbunătăţirea abilităţilor personale, atat in tara cat si in strainatate;

Masterfoam, cu sediul principal în Olanda, este din anul 1964 un jucător de vârf în prelucrarea materialelor flexibile şi în industria furnizorilor de componente auto.