Dispecer marfa-Bistrita

Sc Filadelfia Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

-identifica furnizori de marfa din Romania si Europa
-negociaza conditiile de transport pentru marfuri
-cauta transportatori care sa efectueze transportul in conditiile optime astfel incat firma sa obtina profit
-opereaza in sistem comenzile de marfa catre intermediari prin Casa de Expeditii Filadelfia
-urmareste comanda din momentul contractarii cu respectarea clauzelor pana la ajungerea la destinatie atat din punct de vedere fizic cat si al documentelor
-urmăreşte pe Bursa Transport toate ofertele şi cerererile de transport marfă internaţional

CERINTE

Cerinte
-experienta de minim 6 luni pe un post similar de dispecer marfa
-cunostiinte avanasate de limba engleza sau franceza
-studii superioare in domeniul tehnic/economic
-existenta unui portofoliu de clienti reprezinta un avantaj
-experienta de lucru cu o casa de expeditii reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
-pachet salarial atractiv
-mediu de lucru dinamic
-recompensare in functie de performante
-posibilitatea avanasarii in cariera

DESCRIEREA FIRMEI

Turism intern si extern