DIRECTOR DE MAGAZIN multinationala - Bistrita

SOLVE PERFORM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Optimizeaza profitabilitatea magazinului
- Raspunde de valoarea stocului si indicatorii de performanta ai acestuia (rotatie, produse in lichidare, margine etc)
- Administreaza si raspunde de gestiunea magazinului
- Supervizeaza identitatea vizuala a magazinului (merchandising)
- Analizeaza competitia din aria de acoperire
- Intocmeste rapoarte de vanzari
- Coordoneaza echipa din subordine si verifica respectarea regulamentului de ordine interioara
- Verifica modul de prezentare a promotiilor in desfasurare, prezenta materialelor publicitare si modul de respectare a semnalizarilor de marketing
- Reprezinta magazinul in relatia cu tertii

CERINTE

- Minimum 3 ani experienta intr-o pozitie manageriala, de preferat retail, non - food
- Bune abilitati de management si de coordonare a unei echipe
- Bune abilitati de comunicare si de negociere
- Orientare catre client
- Bune cunostinte operare PC
- Vorbitor de limba engleza; lb germana este un avantaj

BENEFICII OFERITE

Se discuta in timpul interviului

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare de personal.
Directii de specializare: personal educational si personal retail non-food.