Consultant Vanzari Flanco Bistrita, Alesd, Fagaras, Baneasa

FLANCO RETAIL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vino in echipa Flanco din Bistrita, Alesd, Fagaras, Oradea, Baneasa! Crestem impreuna! Investim in pregatirea angajatilor si construim relatii pe termen lung. Specialistii nostri au o experienta de peste 10 ani in cadrul Flanco, iar aceasta ne ajuta sa le oferim clientilor consultanta de care au nevoie si sa fim MEREU PESTE ASTEPTARI!

In echipa Flanco punem accent pe inovatie, responsabilitate, capacitatea de a asculta si puterea de a invata. Ne dorim sa fim mai buni si stim ca de acest lucru depinde succesul intregii echipe. Credem ca onestitatea, respectul si sustinerea sunt mai mult decat cuvinte: sunt atitudini care ne definesc.

Ce cautam la urmatorii colegi?

Foarte bune abilitati de ascultare si comunicare;
Placerea de a intelege nevoile clientului si a-i propune cele mai potrivite solutii;
Pasiunea pentru tot ce inseamna tehnologie electro IT;
Atitudine constructiva si proactiva, entuziasm si dorinta de a invata;
Experienta in vanzari/retail/promoting si cunostinte despre produse din domeniul electro IT constituie un avantaj;
Minim studii liceale (studiile universitare finalizate reprezinta un avantaj)

CERINTE

Ce vei face in rolul de Consultant Vanzari Flanco?

Vei crea o experienta de cumparare excelenta clientilor Flanco - iti vei pune amprenta in intelegerea nevoilor, consilierea si comunicarea cu clientii, depasindu-le asteptarile si facandu-i sa isi doreasca sa revina;
Vei avea o varietate de activitati aditionale in magazin, de la implementare campanii promotionale, la realizare operatiuni cu casa de marcat, intocmire acte de contabilitate primara, mentinere ordine si curatenie pe rafturi si in spatiile de lucru;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
Oportunitatea de a isi creste veniturile prin acces la bonus de performanta corelat cu indeplinirea targetelor de vanzari
Oportunitatea de a se dezvolta prin acces la traininguri gratuite de vanzari, servicii, training de produs si oportunitatea de a promova in companie
Mediul de lucru stabil, placut, dinamic
Tichete de masa

Vrei să faci lucruri peste așteptări și să înveți ceva nou in fiecare zi? Ești comunicativ, optimist, dornic să te dezvolți profesional? Alătură-te celei mai dinamice echipe de profesioniști din retailul electro-IT din România! Flanco este cel mai eficient retailer autohton de produse IT&C, electronice și electrocasnice, activând de peste două decenii. Compania se numără printre inițiatorii evenimentului Black Friday în România și își propune să devină retailer-ul preferat de electro-IT al românilor. Flanco deține o rețea națională de 110 magazine situate în cele mai importante zone comerciale din 71 de orașe și o echipă de peste 1300 de profesioniști. Compania se află în continuă creștere și dezvoltare, datorită investițiilor în magazine noi sau în reamenajări de magazine, în extinderea și dezvoltarea echipei, în optimizarea mixului de produse și diversificarea ofertei de servicii. Clienților noștri le oferim o experiență bazată pe un pachet complex de soluţii electro-IT, care adaugă valoare procesului de cumpărare, politica noastră de dezvoltare fiind în concordanţă cu cele mai noi tendințe la nivel internaţional din domeniul retailului.