Consultant Vanzari D2D

Telekom Romania Mobile Communications S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cum arată o zi la noi:
- Vei avea o gaşcă de prieteni cu care vei face echipă şi un coleg mai înţelept, căpitanul echipei, care îţi va împărtăşi secrete din situaţiile cu care s-a confruntat pe teren;
- Căpitanul de echipă va avea permanent grijă de tine, va observa cu cât talent te mişti pe teren şi îţi va propune un program de antrenament personal;
- Vei fi dotat cu echipament beton (uniformă, tabletă, acces la orice informaţie legată de ofertele în curs şi te asigur că sunt ofertele cele mai tari ale momentului);
- Clienţii tăi sunt portofoliul tău, ei doar pe tine te vor căuta dacă vor mai mult;
- Antrenamentele vor fi permanente şi te vor ajuta să devii din bun, excelent ca jucător în echipa Telekom.

CERINTE

Dacă:
- Ai terminat liceul;
- Ți se pare atractivă o carieră în vânzări;
- Tratezi cu entuziasm provocările venite din partea clienţilor și ai dovedit asta într-o experienţă profesională anterioară;
- Autocontrolul, stabilitatea emoţională şi capacitatea de adaptare a comportamentului sunt atuurile tale;
- Deţii minime cunoştinţe MS Office: Word, Excel;
- Îţi place să îmbini lucrul la birou cu cel pe teren.

Atunci vino să joci în Liga de profesionişti - Telekom Door to Door

BENEFICII OFERITE

Ce îţi oferim:
- Posibilitatea de a lucra part time sau full time, în funcţie de nevoile tale şi de disponibilitatea ta;
- Traininguri și cursuri specializate oferite de către Telekom, încă din prima zi! Apoi, în funcție de nevoile tale de dezvoltare în acord cu obiectivele postului, te vei bucura de Academia de vânzări Telekom - Magenta Sales Excellence Program;
- Salariu fix şi comision motivant în funcţie de rezultatele tale;
- Plan de carieră;
- Cazare (dacă nu ești din localitatea unde se desfășoară activitatea).

Contractul de muncă se încheie prin partenerul Telekom - ProSolutions Agency

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste 143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.