TRUCK DRIVERS - UE

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Selectam SOFERI PROFESIONISTI categoria CE pentru transportul international de marfuri in Uniunea Europeana pentru una dintre cele mai mari companii de logistica, de pe piata internationala!

DOCUMENTE NECESARE PENTRU INSCRIERE:

- CV limba engleza sau romana;
- 1 Fotografie tip pasaport;
- 1 Fotografie “Full Body”, marime 9/13, la tinuta office;
- Copie pasaport / Copie C.I;
- Copie ultima diploma de studii;
- Certificatul de cazier judiciar “fara antecedente penale”;
- Adeverinta medicala “clinic sanatos atat fizic cat si psihic”;
- Copie carnet de munca (daca ati avut intocmit);
- Copie acte de calificare (daca aveti);
- Dovada eliberata de Ministerul de Interne din care sa rezulte ca nu aveti interdictia legala de a parasi localitatea ori alte limitari ale exercitarii dreptului la libera circulatie in afara granitelor tarii;
- Copii de pe: Permis de conducere, Cartea de conducător auto, ADR;
- Certificate de orice fel.

CERINTE

- Carnet de conducere categoriile CE;
- Certificat ADR;
- Card de conducator;
- Card de calificare a conducatorului;
- Experienta in conducerea camioanelor de mare tonaj in Comunitatea Europeana;
- Capabil sa incarce si sa descarce;
- Capabil sa conduca fara avarii;
- Capabil sa se descurce in trafic pentru a ajunge la destinatie;
- Flexibil si respectuos cu cei din trafic;
- Capabil sa transporte toate tipurile de bunuri si remorci;
- Cunostinte avansate de regulile de circulatie;
- Capabil sa inteleaga o conversatie in limba Engleza si sa vorbeasca in propozitii simple;
- Cunostintele de limba Germana sau Franceza prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Salariu intre 1471 Euro/luna - 1800 Euro/luna;
- Costul biletului de avion, pentru sustinerea testului, este platit de catre candidat, insa daca candidatul trece de acest test, primeste un BONUS de 100 EURO din partea companiei!
- Programul de lucru - cel agreat de UE;
- Costurile de transport, acoperite de candidat;
- Camioanele se vor schimba mereu, dar compania va incerca sa va mentina pe aceleasi rute cu aceeasi colegi;
- Compania pune la dispozitie apartamente, complet utilate in diferite tari;
- Apartamentele sunt dotate cu bucatarie, baie, masini de spalat si conexiune internet ( WI-FI ).

COSTURI:

1) 550 RON - Tariful de inscriere si procesare dosar;
2) Tarif de mediere - GRATUIT;
3) Biletul de avion;
4) Bani de buzunar pana la primul salariu.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.