Soferi de Camion. Salarii de pana la 2000 Euro/luna.

BANCA DE JOBURI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia noastra selecteaza Soferi de camion pentru a lucra in domeniul transport-logistica, pentru companii din in Olanda, Belgia si Germania.

Salariu de 100 EUR/zi, brut.

Candidatii vor presta serviciile oriunde pe teritoriul Olandei, Belgiei sau Germaniei.

Toti candidatii trebuie sa detina permise de conducere de tip C si tip E, cu vechime de cel putin 2 ani.

Dupa ajungerea candidatului la locul de munca, acesta trebuie sa participe la un curs GRATUIT de pregatire teoretica si practica, care reprezinta o sesiune obligatorie, inainte de a incepe sa lucreze in baza contractului comercial. Participarea la training este neplatita.

Responsabilitati principale:
- Livrarea bunurilor.
- Incarcarea si descarcarea marfii.
- Pastrarea unui jurnal de bord referitor cantitatea si tipul de marfa livrata.
- Condusul pe distante mari.
- Alimentarea cu benzina, curatarea camionului, si spalarea oglinzilor.
- Raportarea catre superiori a tuturor incidentelor petrecute pe drum.
- Alte sarcini conforme dispozitiilor date de catre companie.

Soferul de camion va mentine o atitudine pozitiva care incurajeaza spiritul de echipa in cadrul locului de munca si o imagine favorabila a Companiei.

Alte detalii:
- Natura contractului este comerciala, de tip prestari servicii.
- Toti candidatii trebuie sa calatoreasca spre Olanda/Belgia/Germania cu masina, proprie sau inchiriata. Candidatii sunt obligati sa aiba la dispozitie aceasta masina pe intreaga durata a sederii lor in Olanda/Belgia/Germania.
- Perioada contractului comercial este de regula de 6 luni, cu posibilitate de prelungire.

CERINTE

- Experienta necesara: Intre 2 - 5 Ani in transportul international.
- Toti candidatii trebuie sa detina permise de conducere de tip C si tip E de cu vechime de cel putin 2 ani.
- Candidatii acceptati trebuie sa cunoasca engleza si/sau germana cel putin la nivel de Incepator.
- Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitori, seriosi, prietenosi, in forma fizica si mentala buna.

BANCA DE JOBURI este o companie de recrutare si plasare personal in tara si in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii inca din anul 2004, sub numarul 56.

Activitatile principale ale companiei sunt:
1. Medierea contractelor de munca in strainatate;
2. Servicii de consultanta cu privire la orientare si indrumare in cariera;
3. Intermedierea inregistrarii studentilor la diferite institutii de invatamant si la diferite cursuri de calificare in strainatate.
4. Servicii de consultanta cu privire la conditiile legale de penetrare pe piata muncii in diferite tari (cadrul legal de angajare, conditii de angajare etc. ).
5. Recrutare si plasare de personal in tara.

Puteti gasi locuri de munca in tara si strainatate in orice domeniu doriti, accesand site-ul nostru www.bancadejoburi.ro .