Sofer tir C+E pe comunitate

SCOPEX LOGISTICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Executarea transporturilor de marfuri generale in Comunitatea Europeana cu o flota formata din camioane Euro 5 si Euro 6, capacitate de 40 T cu prelata;
• Rute principale: Benelux-DE-FR-CH-GB(optional);
• Dispecerat limba romana.

CERINTE

• Permis auto categoria C E;
• Atestat sofer profesionist transport marfa;
• Cunoasterea unei limbi straine la nivel conversational engleza/franceza;
• Fara cazier judiciar sau auto;
• Disponibilitate de lucru de min. 6 sapt cu 2 sapt acasa;
• Certificat ADR (constituie un avantaj);

BENEFICII OFERITE

• Remuneratie 2000Euro/luna (salariu de baza + diurna pe toata perioada petrecuta pe comunitate);
• Costuri transport cu avionul acoperite integral;
• Cazare asigurata;
• Zile libere de sarbatori (Paste, Craciun si Revelion).

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita un CV la adresa de e-mail: info@scopexlogistics.com

Mult succes!

SCOPEx Logistics provides overland transport services across Europe to customers of all sizes. We help our clients save time and manage costs while maintaining a green business strategy to reduce our carbon footprint.Precision, Just In Time and flexibility are at the core of our company.