Mecanic camioane Renault - Belgia

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

O companie Belgiana moderna se afla in cautare de mecanici experimentati in mentenanta si reparatii de camioane Renault si semi-remorci.

Responsabilitati:
• Repararea urmatoarelor tipuri de camioane Renault:
- Master-Renault
- Renault Maxity
- Renault Mascott
- Renault Premium Lander
- Renault Kerax
- Magnum-Renault
• Efectuarea urmatoarelor tipuri de reparatii:
- De ordin mecanic: inlocuirea pieselor defecte, a suspensiilor, a cutiei de viteze etc.
- De ordin pneumatic: repararea sistemului pneumatic
- De ordin electronic: reparatii pe baza planului tehnic
• Repararea motoarelor diesel: analizarea problemei, dezasamblarea si asamblarea motoarelor, inlocuirea pieselor defecte.
• Efectuarea de mentenanta:
- asupra franelor si a suspensiilor
- verificarea bateriei, a uleiului etc.
• Completarea diferitelor fise si documente in limba engleza (piesele care au fost inlocuita, ce tipuri de reparatii s-au efectuat etc.)

CERINTE

• Minim 5 ani experienta in domeniu, ca mecanic de camioane
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (candidatii au ca responsabilitate efectuarea comenzilor pentru diferite piese)
• Detinerea permisului de conducere cat. C
• Sunt luati in considerare si candidatii care au experienta in repararea camioanelor marca VOLVO
• Sunt luati in considerare si candidatii care au minim 3 ani experienta in repararea de camioane, iar in ceilalti 2 ani au reparat turisme
• Cunoasterea si interpretarea desenelor tehnice

BENEFICII OFERITE

Se pot face ore suplimentare in cursul saptamanii si sambata
Cazarea este asigurata contra sumei de 65€/saptamana.
Decontare drumului pana la valoarea de 125 euro.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.