Frezor/Strungar CNC FANUC

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se lucreaza intr-o companie care se ocupa cu industria de prelucrare a metalelor, in special otel ( 95% otel negru), otel inoxidabil si aluminiu.
Se cauta un frezor si un strungar care stie sa programeze si opereze in Fanuc
Materiale cu care se lucreaza: otel negru, si cateodata aluminiu

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa stie sa si programeze si sa si opereze aceste masini in programul Fanuc
Cunostinte ISO – sunt necesare
Se cere experienta intre 3-5 ani pe un post similar.
Engleza la nivel conversational
Se lucreaza pe 2 tipuri de masini
Se lucreaza pe masini cu comanda numerica CNC
Programul in care se lucreaza este FANUC
Se cauta o persoana care este capabil sa produca atat serii mici ( 5-6 elementi) cat si serii mari (20-100 elementi)
Capabil de a lucra total independent de la primirea desenului tehnic , setarea masinii, selectarea/schimbarea uneltelor, programare si controlul calitatii.
Materiale folosite: otel negru, aluminiu
Instrumente de masurare: micrometru, subler
Se cere grad ridicat de accuratete (1-3 mic)
Se cauta o persoana: responsabila, organizat, capabil sa interpreteze desen tehnic

BENEFICII OFERITE

Cazare: 65 euro/saptamana- cu toate utilitatile incluse
Nu percepem nici un comision.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.