Asistent medical in Belgia

DK RECRUITMENT SERVICES s.r.o.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam urgent asistenti medicali pentru a lucra in Belgia
Belgia este o tara care cu multe azile si case de batrani care duc lipsa de personal medical in special de asistenti medicali.
Cunoasterea limbii Olandeze este in schimb o cerinta importanta deaorece locul de munca se desfasoara intr-o zona flamanda a Belgiei.
Astfel organizam cursuri online de limba Olandeza, pana candidatii ajung sa o aprofundeze la un nivel B1 aceasta limba straina.
Cursul dureaza 3 luni perioada in care puteti studia online de acasa conectandu-va la calculator.
Pe durata cursului agentia de recrutare va analiza evolutia si nivelul la care ati ajuns si totodata se va ocupa de obtinerea recunoasterii profesionale pentru a putea lucra ca asistenta medicala in Belgia

Principalele responsabilitati:
Asigurare de asistenta medicala
Pregătirea și distribuirea de medicamente, de îngrijire a rănilor, injecții,
Recoltări biologice, sonde urinare, sonde gastrice, perfuzii etc.
Prelevarea de probe de sânge,
Ingrijire de igienă, toalete,
Schimbarea pansamentelor,
Schimbarea scutecelor,
Alimentaţie,

CERINTE

Studii efectuate de asistenta medicala
Limba Engleza la nivel conversational
Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara
Disponibilitate de a lucra cu persoane in varsta și pentru a asculta nevoile lor
Disponibilitate si deschidere pentru studierea limbii Olandeze
Cautam persoane cu spirit de echipa si responsabile
Disponibilitate de a lucra in schimburi

BENEFICII OFERITE

Contract pe termen nedeterminat
Transport catre Belgia – asigurat si paltit de catre angajator
Salariile incep de la 1650 de Euro Net la care se adauga si alte sporuri
Cazare: platit de catre candidati

DK Servicii de recrutare într-o agenție de recrutare internațională, care operează în întreaga Uniune Europeană. Compania a fost infiintata in anul 2007. Din anul 2007 am loc mai mult de 8000 de personal calificat in intreaga Europa. Compania noastra este activa in constructii, industrie, producția de alimente, sănătate, hotel-catering și sectoarele de distribuție logistică.