Angajam sofer profesionist

H ESSERS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

•Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;
•Minimalizarea cheltuielilor de transport;
•Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;

CERINTE

Ne intereseaza:

•Permis conducere cat. C, E - OBLIGATORIU;
•Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;
•Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;
•ADR colete - OBLIGATORIU ;
•Experienta ca sofer de tir 40 tone;
•Limba straina nu e obligatorie-avem dispeceri romani
•Disponibilitate pentru lucru pe comunitate (12 saptamani la lucru lucru pe comunitate cu 3 saptamani libere sau 8 saptamani la lucru pe comunitate cu 2 saptamani libere) sau curse Romania - Europa de sud-est

Interviuri si testari vor avea loc astfel:
- lunea si miercurea in Oradea la sediul firmei (Sos.Borsului nr.40) - ora 8:00;
- prima vineri din luna la Chisinau si prima sambata din luna la Piatra-Neamt pe Platou Combinat Savinesti - ora 08.00 ;
- in a treia sambata din fiecare luna la punctul de lucru din Bolintin Deal (km 23 pe autostrada Bucuresti - Pitesti) - ora 8:30 ;
- ocazional la Turnu-Severin.

BENEFICII OFERITE

Oferim:

•Pachet salarial atractiv 1850 euro-2150 euro/luna, cu plata, intotdeauna, la timp;
•Asigurari de calatorie si asigurari de spitalizare private
•Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere;
•Camioane noi - max 4 ani vechime (cu o medie de 1.5 ani);
•Toate camioanele sunt dotate cu frigidere

Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la tel:
0735-050 710 - Birou Resurse Umane

Compania „H.Essers” a fost înfiinţată în anul 1928 de către Henri Essers. Între timp, aceasta a devenit unul din liderii europeni în domeniul societăţilor de transport şi logistică care activează în sectorul chimic, farmaceutic / asistenţă medicală, precum şi în cel al bunurilor de înaltă calitate. În ultimii 10 ani, societatea de transport a cunoscut o dezvoltare puternică, datorită creşterii autonome şi a unor achiziţii strategice. În anul 2016 H.Essers a înregistrat o cifră de afaceri de 571 milioane euro.