Muncitor Revizii si Verificari Instalatii de Utilizare

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitatile postului:

•Se ocupa cu revizia si verificarea instalatiilor de utilizare a gazelor naturale;
•Verificarea arzatoarelor si a starii imbinarilor si garniturilor de etabsare aferente;
•Verificarea stabilitatii conductelor montate aparent pe suporturi;
•Verificarea functionarii aparatelor de masurare, control, reglare si de siguranta;
•Demontarea/Debransarea punctelor de consum fara aprobare legala si a conductelor de alimentare aferente;
•Verificarea functionarii echipamentului de reglare din instalatiile de utilizare;
•Verificarea starii constructiilor care adapostesc statiile si posturile de reglare sau reglare-masurare;
•Efectuarea probei de rezistenta la presiune, conform prevederilor din Normele Tehnice pentru proiectarea si executarea sistemelor de alimentare cu gaze naturale, a intregii instalatii;
•Intocmirea documentelor necesare (fisa de evidenta a lucrarilor periodice de revizie, situatia de plata, contractul de prestari servicii verificari/revizii);
•Respectarea procedurii de mentenanta preventiva a instalatiilor de utilizare gaze naturale;
•Participa la activitatea de interventie in cadrul echipelor mixte, in consemn la domiciliu sa ca personal tehnic EGD cel mai apropiat de zona unde trebuie efectuata interventia, conform programarii.

CERINTE

•Studii medii tehnice/generale + specializare la locul de munca;
•Instalator autorizat ANRE gaze naturale, minim gradul IIID ;
•Experienta profesionala de minim 1 an in instalatii;
•Cunostinte obligatorii cerute in legislatie: NTPEE/2008;
•Permis de conducere, categoria B (obligatoriu);
•Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerintele postului;

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).