Reprezentant vanzari pentru piata externa

HoliSun

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ne-am hotarat sa ne mai cautam o colega sau un coleg pentru piata externa.

Compania noastra lanseaza o provocare pentru persoanele competitive, motivate de succes, cu foarte bune abilitati de relationare si negociere, perseverente si atente la detalii. Candidatul ideal trebuie sa aiba studii medii/superioare si experienta in domeniu IT care constitue un avantaj.

CERINTE

Cunoasterea a minim 2 limbi straine, nivel mediu-avansat, vorbit si scris;

Gandire logica si structurata;

Spirit de initiativa si decizie, abilitati de negociere, orientare catre client;

Capacitate de a asimila usor informatii de natura tehnica si dornica sa invete lucruri noi;

Persoana pozitiva, increzatoare in fortele proprii.

Dezvoltarea portofoliului de clienti;

Mentinerea in permanenta a legaturii cu clientii din portofoliu si supervizarea respectarii conditiilor contractuale stabilite;

Cunoasterea in detaliu a produselor si solutiilor din portofoliu, caracteristici tehnice, detalii despre utilizare, particularitati;

Verificarea incasarilor in cazul comenzilor platite cu cardul online sau prin OP;

Consilierea clientilor (telefonic, e-mail);

Rezolvarea reclamatiilor si sesizarilor venite din partea clientilor si a colaboratorilor;

Efectuarea de prezentari de produse, prezentari tehnice si demonstratii;

Participarea la organizarea unor actiuni promotionale: targuri, expozitii, campanii publicitare.

BENEFICII OFERITE

Comision din vanzari si bonus pentru indeplinirea targetelor;

Lucru intr-o echipa tanara, dinamica si profesionista;

Program de lucru flexibil si obtinerea unui venit suplimentar in timpul liber corelat cu efortul depus;

Posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale.

Infiintata in 2001, HoliSun a aparut pe piata romaneasca ca raspuns la cererea constanta a produselor software de inalta calitate.

Fenomenul globalizarii si interesul crescut al oamenilor de afaceri din tot mai multe tari au facut ca Holisun sa dezvolte parteneriate cu firme din Europa si America: Olanda, Franta, Italia, SUA, Canada, Romania. Partenerii nostri sunt atat companii private, cat si ONG-uri si institutii bugetare. Cu toti acesti parteneri avem colaborari stranse, cu rezultate excelente de ambele parti.