Instalator tehnico sanitar Baia Mare

Professional HR Agency

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza turul zilnic al locatiilor pentru identificarea deficientelor. Ia masuri pentru remedierea lor.

Verifica grupurile sanitare, scurgerile pluviale, statia de pompe, statia de evacuare a apei uzate, bazinele de incediu

Monteaza, pune in functiune, diagnosticheaza si remediaza toate tipurile de instalatii si utilaje folosite pentru alimentarea cu apa calda si rece, canalizare, stingere incendii, specifice cladirii

Remediaza defectiuni de orice tip aparute la instalatiile montate

Executa orice lucrari de intretinere generala pe echipamentele / instalatiile sanitare si incalzire de la punctele de lucru ale clientilor si ale angajatorului (conform cerintelor contractelor de mentenanta generala incheiate cu beneficiarii si ale legislatiei/reglementarilor in vigoare), si asigura calitatea lucrarilor specifice, in limita calificarilor de care dispune si a cunostintelor tehnice generale. Intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea sefului punctului de lucru/de echipa;

Montarea scaunelor la toalete, al capacelor la piesele de curatire, si a gratarelor la sifoanele generale din fonta

Verifica din punct de vedere calitativ lucrarile executate, efectueaza probe si punerea in functiune

Realizeaza si raspunde de efectuarea operatiilor de mentenanta si service (interventii preventive si corective) conform procedurilor in vigoare;

Realizeaza si raspunde de operatiile de verificari si reconfigurari ale sistemelor in conformitate cu cerintele Beneficiarilor;

Intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea sefului de echipa;

Realizeaza informarea operativa a sefului de echipa si dispecerului de serviciu dupa caz, in situatia aparitiei unor evenimente deosebite in executia lucrarilor de mentenanta;

Asigura asistenta tehnica de specialitate la clienti conform cerintelor de contract ale beneficiarului si ale legislatiei/reglementarilor in vigoare asigurand calitatea lucrarilor specifice;

Intocmeste lista de piese de schimb, echipamente si consumabilelor in functie de necesitati (solicita materiale, specifica codurile de echipament, etc)

Dupa terminarea lucrului asigura curatarea, protejarea, conservarea si depozitarea corespunzatoare a sculelor, dispozitivelor, echipamentelor si mijloacelor de protectie a muncii aflate in dotarea postului;

Indeparteaza deseurile si rezidurile tehnologice rezultate in urma procedeelor aplicate si lucrarilor de reparatii finalizate si asigura depozitarea acestora in conformitate cu normele de protectie a muncii si a mediului;

Aplica normele de protectie a muncii si prescriptiile tehnice, sesizeaza pericolele si aplica procedurile de urgenta;

Asigura informarea operativa a sefului punctului de lucru, dispecerului de serviciu, si in functie de natura situatiei, administratorul de contract si managerul de proiect despre aparitia unor evenimente deosebite, iar in cazul in care s-au produs despre masurile luate pentru limitarea si indepartarea consecintelor acestora

Colaboreaza si ajuta la orice alta activitate desfasurata in cadrul punctului de lucru, sub directa coordonare a responsabilului lucrarii respective.

Cunoaste si respecta documentele interne (proceduri, instructiuni) si externe aplicabile (prescriptii, normative, standarde, legislatie, reglementari aplicabile inclusiv alte reglementari legale si cerinte in domeniul protectiei mediului sau specifice SSM conform anexei;

Raspunde de corectitudinea datelor inscrise in fisele de service;

Raporteaza sefului ierarhic orice problema intervenita pe durata activitatii desfasurate, ce poate avea implicatii in relatia cu beneficiarii;

Transmite fisele de interventie, respectand termenele impuse prin cerintele interne, proceduri, note si alte reglementari specifice

CERINTE

Cunostiinte: instalatii sanitare, vopsitorie, montaj gresie /faianta zugraveli
Permis auto B

Professional, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, administrare de personal, executive search, evaluare de personal, assessmnet & development centers, audit organizational si training.
Pastram confidentialitatea si tratam cu profesionalism fiecare candidatura.

Site: www.professional.com.ro

Sediul central:
Bucuresti
B-dul. Alexandru Ioan Cuza, nr. 4, Sector 1
Tel.: +40 21 314.69.30
E-mail: office@professional.com.ro

Filiale:
Brasov, Cluj-Napoca, Craiova, Iasi, Ploiesti, Timisoara.

Rep Moldova - Chisinau
MD-2068, Chisinau, str. Miron Costin nr. 7, biroul 404
Tel./Fax: + 373 22 439781
Tel: +373 22 449978
E-mail: professional-md@professional.md

Bulgaria - Sofia
Sofia 1000,B-dul Vitosha, nr.66, etaj 4
Tel: +359 2 489 44 65
Fax: +359 2 489 12 00
E-mail: professional-bg@professional.bg