Inginer de service aparatura medicala

MEDITECH

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inginerul de service face parte din echipa tehnica si ofera servicii profesionale si suport tehnic clientilor persoane juridice
- Activitatea de service se desfasoara in proportie de aproximativ 80% la sediul clientului
Responsabilitatile inginerului constau din:
- Recepția echipamentеlor medicale, montarea si punеrеa lor in funcțiune
- Instruirea personalului utilizator
- Executarea reviziilor tehnice de întreținere pentru echipamentеlor medicală
- Diagnosticarea și remedierea defectiunilor aparute
- Asistență tehnică în relația cu clienții
- Intocmirea necesarului de piese pentru efectuarea reparatiilor
- Intocmirea intregii documentatii aferente serviciilor prestate

CERINTE

- Experienta intr-o functie asemanatoare (service, mentenanta echipamente) - minim 5 ani
- Sa aiba experienta in utilizarea instrumentelor de masura si de control
- Experienta in domeniul aparaturii medicale (constituie un avantaj)
- Cunostinte in domeniul retelelor de calculatoare (constituie un avantaj)
- Cunoștințe bune de operare calculator, PC - Word, Excel, Outlook
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Permis de conducere - categoria B (vechime de minim 5 ani)
- Disponibilitate de deplasare in tara si in strainatate

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- contract pe perioada nedeterminata
- pachet salarial motivant format din salariu + tichete de masa, bonusuri, prime
- cursuri de pregatire si perfectionare in domeniu in tara si in strainatate si pregatire on-the-job
- dotare tehnica
- masina de serviciu
- integrarea intr-o echipa dinamica, cu experienta in domeniu

Firma MEDITECH a fost infiintata in anul 2002 ca o necesitate in urma schimbarilor survenite in domeniul politicii sanitare din Romania, reusind in numai 4 ani de existenta, prin promptitudine si profesionalism, sa castige o clientela constanta si numeroasa.
MEDITECH este partener si distribuitor unic al urmatorilor producatori de aparatura medicala: Cardiac Science – SUA, Surgiris - Franta, ATA Climatisation – Franta, HMS Vilgo – Franta, Anetic Aid – Marea Britanie, Renosem - Coreea, Bionics – Coreea, AMPall – Coreea, Viamed - Marea Britanie, Meditech - Marea Britanie, Cobams – Italia, Eryigit Medical – Turcia etc.