Dispecer transport international / International freight forwarder

Masimo SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie activand de 17 ani în domeniul transportului intern şi internaţional, angajeaza persoana cu experienta in functia de expeditor / dispecer transport rutier de marfa.
Candidatul are urmatoarele calitati:
• Persoana comunicativa, rezistenta la stres, atitudine constructiva, capabila sa lucreze in echipa;
• Capacitate de organizare si negociere;
• Experienta minim 2 ani in domeniul transporturilor interne si / sau internationale de marfuri;
• Abilitati de operare MS Office, Internet;
• Cunoasterea buna a limbii engleze - scris si vorbit (cunoştinţe de limba franceza/ germana/ italiana/ maghiara constituie un avantaj).

CERINTE

Atribuţii şi responsabilităţi:
• Cunoaşterea şi respectarea prevederilor legale cu privire la circulaţia pe drumurile publice, în trafic intern şi internaţional de mărfuri;
• Planificarea, organizarea şi controlul activităţilor legate de transport;
• Coordonarea încărcărilor/ descărcărilor; monitorizarea soferilor subcontractati;
• Comunicare constanta si planificare in vederea atragerii de noi clienti/ parteneri.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
• Pachet salarial atractiv;
• Desfasurarea activitatii intr-un colectiv ambitios, in cadrul unei companii cu traditie.
Misiunea candidatului este de a stabili legături intre clienții și partenerii de transport din Europa. Sa pastreze legătura directă cu șoferii și sa supravegheze cu atenție transporturile. Comunicarea este foarte importantă pentru activitatea zilnica si munca în echipă este cheia succesului.
Daca ne impartasiti valorile asteptam CV-ul dvs. la adresa antoaneta.sinca@masimo.ro .