Dispecer Comercial-Baia Mare

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Întreţine si stabileste relaţii cu clienţii şi promovează compania şi serviciile oferite prin intermediul burselor de transport
- Identifica potentialii clienti si ii abordeaza in vederea unei colaborari
- Negociaza cu clientii pretul cursei, conditiile de plata functie de indicatorii in care trebuie sa se incadreze
- Preia comenzile de transport de la clienti, le introduce in soft transport pentru a fi accesibile dispecerului de trafic si a putea fi comunicate de catre acesta, imediat soferilor
- Informeaza imediat clientul despre orice problema aparuta pe parcursul derularii cursei
- Colecteaza informaţii despre piaţa serviciilor de transport
- Pastreaza o legatura stransa cu dispecerii clientilor pentru fluidizarea efectuarii transporturilor
- Urmareste incasarea facturilor emise catre clientii facturati pe marca proprie
- Urmarireste plata facturilor catre prestatorii serviciilor de transport in cazul intermedierilor;

CERINTE

- Atitudine constructivă, orientare spre rezultate
- Abilitati de vanzare, negociere, relationare foarte bune
- Capacitate exemplară de organizare si planificare
- Cunostinte bune operare PC si navigare Internet
- Cunoştinţe limbă străină: engleză sau germană
- Experiență in domeniul transporturilor
- Cunoasterea legilor de transport in vigoare, a convenției CMR
- Studii medii

BENEFICII OFERITE

Postul presupune relocare la Baia Mare.

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com