director vinzari &marketing

lou reton mary srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Definirea obiectivelor si a bugetului departamentului de marketing
- Cunoasterea si informarea constanta asupra evolutiei domeniului in care activeaza compania;
- Evaluarea si analiza pietei pentru identificarea tendintelor si a nevoilor
- Realizarea, implementarea si coordonarea planurilor si a strategiilor de marketing conform misiunii si strategiei companiei;
- Initierea si coordonarea cercetarilor de piata pentru a realiza profilul celor mai importanti clienti
- Monitorizarea activitatii competitorilor si buna cunoastere a produselor acestora
- Dezvoltarea unor noi produse
- Gestionarea construirii imaginii firmei si a marcilor promovate de aceasta, alaturi de departamentul de PR
- Realizarea raporturilor destinate directorului general si oferirea de consultanta in luarea deciziilor specifice domeniului de activitate al organizatiei.

CERINTE

Cerinte
- studii superioare economice, preferabil cu specializarea marketing
- experienta in marketing de minimum 2 ani.
- bune abilitati de operare PC
- limba engleza (nivel avansat)
- cunoasterea altor limbi straine si detinerea permisului de conducere constituie un avantaj
- persoana dinamica, cu aptitudini de lider
- bune abilitati de comunicare si de negociere
- disponibilitate pentru deplasari si program prelungit

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
- salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta

Compania noastra si-a inceput activitatea in anul 2002 devenind pe parcurs una dintre firmele de top in domeniul tahografelor in judetul Maramures
Echipa noastra este formata din oameni responsabili, profesionisti, capabili sa raspunda celor mai inalte standarde si exigente.
Avand experienta in domeniu inca din anul 2002, serviciile noastre se pot adapta usor oricaror cerinte.